ISEM Isı Endüstri Merkezi

VRV Klima Sistemleri

VRV klima sistemi, değişken soğutucu akışkan akış kontrolüne sahip dünyanın ilk bireysel klima sistemidir ve Daikin tarafından 1982 yılında piyasaya sürülmüştür.
VRV, “değişken soğutucu akışkan hacmi (Variable Refrigerant Volume)” olarak adlandırdığımız teknolojiden türetilmiştir ve Daikin Industries Ltd.'nin tescilli markasıdır. VRF ise  “Variable Refrigerant Flow” (değişken debili soğutucu akış) kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır.

Merkezi panel tarafından kontrol edilen ve güç alan her bir ünite, ayrı ayrı programlanabilir. Yani bağımsız bölmelerden oluşan odalar ya da ofisler, aynı anda farklı ayar sıcaklıkları girilerek kullanılabilir. Bu özellik sayesinde her bir kullanıcı istediği oda sıcaklığını, bağımsız olarak ayarlayabilir. Merkezi iklimlendirme sistemlerinde istenirse, her bir ünitenin tükettiği enerji miktarı ayrı ayrı olarak hesaplanabilir. Böylece tek tek faturalandırma da mümkün olur.

 Tasarımı ve yapısı sayesinde çok katlı binalardan, tek katlı bir villaya kadar geniş bir alanda kullanılabilir. VRV (VRF) Klima sistemi sahip olduğu üstün teknoloji ile akıllı binaların, şirketlerin, otellerin ve lüks villaların yıllardır ihtiyaç duyduğu ve kullandığı sistemdir. Aynı zamanda ticari firmaların ve mühendislik şirketlerinin de en çok kullandığı merkezi klima düzeneğidir.

Modüler ve kompakt yapıları, esnek tasarım kriterleri, enerji verimliliği, her mahallin bağımsız olarak kontrol edilebilmesi, bakım kolaylığı, uzun ömürlü olması, sessiz çalışması, yedekleme gerektirmemesi, çevre dostu olması ve kolay işletilebilmesi gibi üstün özellikleri ile ön plana çıkan VRV (VRF) klima sistemleri, evlerden iş merkezlerine, otellerden plazalara, hastanelerden çok katlı akıllı binalara kadar bir çok yapıda uygulanabilmektedir.

Neden VRV seçilmeli ?

Verimlilik açısından

Konfor açısından

Defrost sırasında kesintisiz ısıtma

Uygulama esnekliği  (kaset, duvar, yer tipi ve gömme tavan tipi modeller)

Sessiz iç ve dış üniteler

Tasarım açısından

Tamamen düz kasetmodeller ve tavana tam entegrasyon

Montaj kolaylığı

Kontrol açısından verimli

Merkezi kontrol avantajı

Teknik soğutma, mağazalar, oteller gibi uygulamalara özel kontrol çözümleri

Yüksek güvenilirlik

Geniş destek ağı ve satış sonrası servis

Tüm yedek parçalar için kuvvetli destek

Yeşil projeleriniz için en iyi çözümler sunmaktadır

Bu Hizmet Alanımıza Ait Bazı Projelerimiz